Odkryj wieś razem z Puciem

Pucio, to rezolutny chłopiec znany maluchom już od lat. Seria o przygodach Pucia i jego rodziny składa się z kilku książek, a każda kolejna jest równie interesująca, co poprzednia. Ma on ogromną rzeszę fanów, zarówno wśród maluchów, jak i rodziców, a także logopedów. Polecana jest dla najmłodszych dzieci, jednak starsze też z chęcią poznają przygody Pucia.

Co Pucio robi na wsi?

W najnowszej części historii o Puciu, mały bohater wybiera się ze swoimi bliskimi na wieś. Ma możliwość zwiedzić gospodarstwo wiejskie, zajrzeć do ogródka, w którym rosną smakowite i dorodne warzywa oraz poznać pojazdy, które pomagają w uprawie roślin. Odwiedza także stadninę koni oraz pracownię ceramiczną. Uczy się samodzielnie robić konfitury i piec ciasto.

Pucio na wsi (duży wybór w sklepie ze zdrową żywnością)“, to książka pełna interesujących wątków, w które maluchy bardzo się wciągają. Łatwo im się utożsamić z Puciem, ponieważ jest ciekawskim dzieckiem podobnym do swoich rówieśników w wieku około przedszkolnym. Historia napisana jest prostym językiem, a piękne ilustracje i duże karty pomagają maluchom się na niej skoncentrować.

Dlaczego książka polecana jest przez logopedów?

Oprócz tego, że przygody Pucia są niezwykle interesujące i pouczające, to konstrukcja książki i ćwiczenia w niej zawarte, pomagają w nauce mówienia i wzbogacają słownictwo. Dla najmłodszych dzieci pełno jest w niej wyrazów dźwiękonaśladowczych, które mogą powtarzać. To doskonałe ćwiczenie wspomagające rozwój mowy.

Dodatkowo na dole każdej z kart znajdują się ćwiczenia z podziałem na dzieci młodsze oraz starsze. Dzieci mają na przykład za zadanie wskazać palcem odpowiednie przedmioty albo postacie. Mogą także odpowiadać na pytania dotyczące treści albo obrazków na danej stronie. Niektóre ćwiczenia zachęcają do dłuższych wypowiedzi. Możemy poprosić malucha o wytłumaczenia nam jak się robi chleb czy jak powstają owoce. W ten sposób, poprzez zabawę, dziecko doskonali swoją mowę i ćwiczy komunikację z innymi.