Poznawaj świat z tą serią książek dla dzieci

Marta Gajewska-Kustra i Joanna Kłos to autorki współpracujące ze sobą od lat. Ich najbardziej popularną serią są przygody młodego Pucia. To cykl skierowany do najmłodszych czytelników w wieku przedszkolnym, w którym odbiorcy mają szansę nie tylko zapoznać się z zabawną opowieścią, ale i poznać nowe słownictwo. Co przygotowały autorki pucio na wsi w swojej nowej książce? Jakie walory posiada ta opowieść? 

Co robi się na wsi?

Tym razem główny bohater serii trafia na wieś. Choć spędza tam wakacje, to w międzyczasie udaje mu się zapoznać z okoliczną fauną i florą. Pucio poznaje też mieszkańców wsi oraz zwierzęta rolne. Uczy się o tym, jak takie gospodarstwo funkcjonuje i co można na jego terenie wyprodukować. Zaczyna też rozumieć, jak obchodzić się dobrze ze zwierzętami oraz w jaki sposób i czym je karmić. To świetna książka edukacyjna pozwalająca maluchom na odkrycie nowych, nieznanych im dotąd obszarów świata. Pucio na wsi nie tylko rozwija wiedzę i słownictwo małych czytelników (w każdym tomie dzieci uczą się nowych słów), ale i zachęca do otwartości na innych oraz rozwija ciekawość tego, co dookoła nas.

Najwyższa jakość wykonania

Każda nowa część przygód Pucia zachwyca pod względem technicznym. Książka jest zaprojektowana tak, aby nie tylko przykuć uwagę dziecka, ale zatrzymać ją na dłużej. Tomy są krótkie i treściwe, a czcionka odpowiednio duża oraz czytelna. Dodatkowo opowiadania ilustrowane są atrakcyjnymi i kolorowymi grafikami ułatwiającymi dzieciom zwizualizowanie sobie przedmiotów czy miejsc.

O czym jest książka Pucio na wsi autorstwa Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos:

– książka skierowana do najmłodszych czytelników,

– kolejna część opowieści o przygodach Pucia,

– każdy tom skupia się na jednym temacie,

– nauka słownictwa, czytania i mówienia,

– zachęta do kreatywnego działania,

– bogato ilustrowana historia,

– rozwija umiejętność sprawnego opowiadania,

– świetne walory edukacyjno-rozrywkowe.

W czasie wakacji dzieci się nudzą?

Czy w czasie wakacji dzieci muszą się nudzić? Rytm ich dnia jest zupełnie inny niż w ciągu roku szkolnego, zajęcia przedszkolne wyglądają trochę inaczej, a opiekunowie nie zawsze mają czas i zasób pomysłów tak bogaty jak przedszkolanki. Można oczywiście postawić na sprawdzone sposoby i zostawić dziecko na pastwę elektroniki, ale na dłuższą metę jest to dla niego dość szkodliwe, a dla nas nieprzyjemne (napady frustracji i złości dziecka są coraz częstsze i coraz mniej zrozumiałe i przyjemne dla opiekunów).Niezastąpiona w takim przypadku jest tradycyjna książka. Dzieciaki się wyciszają, rozwijają i uczą, a my – dorośli- możemy czytając nieco odsapnąć po męczącym dniu w pracy. Jakie książki wybrać? Wakacyjne oczywiście!

Pucio wkracza do akcji!

Siódma książka autorstwa Marty Galewskiej-Kustra o przygodach rezolutnego Pucia i jego rodzinki “Pucio na wsi dostępne m.in. w Bee.pl” to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wakacyjno – letnią lekturę dla trochę starszych i mniejszych przedszkolaków. Tym razem Pucio spędza wakacje u dziadków na wsi, a jego pobyt obfituje w rozmaite przygody, które całkiem skutecznie przykuwają uwagę dzieci. Jak zwykle w książce o Puciu, tak i tym razem język opowieści jest dostosowany do wieku dzieci, ale jest to język rozbudowany i urozmaicony. Czytający rodzice nie będą się nudzić, bo niektóre aluzje w tekście skierowane są do dorosłych. Tym, co również zwraca uwagę jest bardzo współczesny obraz wsi i jej mieszkańców – znajdziemy tu zarówno gospodarstwo agroturystyczne, jak i pracownię ceramiczną, a kobiety przedstawiono zarówno w roli sołtysowej (babcia Pucia) jak i strażaczki. 

Nie tylko czytanka.

Warto też zwrócić uwagę, że “Pucio na wsi” to oprócz interesującej opowieści również przepięknie wydana książka z niepowtarzalnymi ilustracjami Joanny Kłos. Ilustracje te sprawiają, że Pucia można nie tylko czytać, ale i przeglądać na wiele sposobów – szukając szczegółów na ilustracjach, czy opowiadając własne, dodatkowe opowieści. Dzięki temu opowieść ta przyda się również podczas wakacyjnych podróży z dzieckiem, zajmując je skutecznie na długie godziny jazdy.

Wakacyjne przygody Pucia u babci i dziadka na wsi to zdecydowanie lektura, którą warto mieć w swoim podręcznym repertuarze książek dla dzieci.

Odkryj wieś razem z Puciem

Pucio, to rezolutny chłopiec znany maluchom już od lat. Seria o przygodach Pucia i jego rodziny składa się z kilku książek, a każda kolejna jest równie interesująca, co poprzednia. Ma on ogromną rzeszę fanów, zarówno wśród maluchów, jak i rodziców, a także logopedów. Polecana jest dla najmłodszych dzieci, jednak starsze też z chęcią poznają przygody Pucia.

Co Pucio robi na wsi?

W najnowszej części historii o Puciu, mały bohater wybiera się ze swoimi bliskimi na wieś. Ma możliwość zwiedzić gospodarstwo wiejskie, zajrzeć do ogródka, w którym rosną smakowite i dorodne warzywa oraz poznać pojazdy, które pomagają w uprawie roślin. Odwiedza także stadninę koni oraz pracownię ceramiczną. Uczy się samodzielnie robić konfitury i piec ciasto.

Pucio na wsi (duży wybór w sklepie ze zdrową żywnością)“, to książka pełna interesujących wątków, w które maluchy bardzo się wciągają. Łatwo im się utożsamić z Puciem, ponieważ jest ciekawskim dzieckiem podobnym do swoich rówieśników w wieku około przedszkolnym. Historia napisana jest prostym językiem, a piękne ilustracje i duże karty pomagają maluchom się na niej skoncentrować.

Dlaczego książka polecana jest przez logopedów?

Oprócz tego, że przygody Pucia są niezwykle interesujące i pouczające, to konstrukcja książki i ćwiczenia w niej zawarte, pomagają w nauce mówienia i wzbogacają słownictwo. Dla najmłodszych dzieci pełno jest w niej wyrazów dźwiękonaśladowczych, które mogą powtarzać. To doskonałe ćwiczenie wspomagające rozwój mowy.

Dodatkowo na dole każdej z kart znajdują się ćwiczenia z podziałem na dzieci młodsze oraz starsze. Dzieci mają na przykład za zadanie wskazać palcem odpowiednie przedmioty albo postacie. Mogą także odpowiadać na pytania dotyczące treści albo obrazków na danej stronie. Niektóre ćwiczenia zachęcają do dłuższych wypowiedzi. Możemy poprosić malucha o wytłumaczenia nam jak się robi chleb czy jak powstają owoce. W ten sposób, poprzez zabawę, dziecko doskonali swoją mowę i ćwiczy komunikację z innymi.